تبلیغات
دزفول پایتخت مقاومت ایران - چهارم خرداد روز دزفول - سازش باآمریکایک طنزتلخ است دزفولیهاحسرت یک«آخ»رابردل دشمن گذاشتند
دزفول پایتخت مقاومت ایران - چهارم خرداد روز دزفول
اینجا دزفول است؛ پایتخت مقاومت ایران - چهارم خرداد روز ملی دزفول
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بلد الصواریخ یا شهر موشک‎ها عنوانی بود که عراقی‎ها در طول جنگ تحمیلی به شهر مقاوم و شهید پرور دزفول داده بودند این شهر که مظهر مقاومت مردم در مقابل حملات موشکی عراق نام گرفت در سال ۱۳۶۵ از طرف جمهوری اسلامی ایران با نظر سنجی از مردم ایران به عنوان شهر نمونه معرفی گردید و لوح زرین آن توسط دولت در یکی از میادین آن نصب شد.
مردم دزفول در طول هشت سال دفاع مقدس با همه ی توان در برابر دشمنان قهرمانانه ایستادند و با وجودی که بیشترین موشک بر پیکره این شهر وارد شد اما در حین جنگ مردم، بخش های تخریب شده شهر را همزمان بازسازی نمودند .
با این همه بخش های گسترده ای از بافت تاریخی دزفول آسیب دید وبیش از 2600 شهید در راه میهن و انقلاب تقدیم شد . به دلیل مقاومت های بی نظیر مردم دزفول لوح زرینی به عنوان شهر نمونه مقاومت و پایداری به دزفول اهدا شد و این شهر را پایتخت مقاومت ایران عزیز نامیدند و روز چهارم خرداد در تقویم ملی ایران به نام روز دزفول ثبت گردید .
دزفول که در طول جنگ تحمیلی ۱۷2 بار توسط انواع موشک‎های ۳ متری و 9 متری اسکاد B ساخت شوروی ۲۵۰۰ بار توسط توپ و ۳۰۰ بار مورد حملات هواپیماهای دشمن قرار گرفت و در این حملات بیش از 19000 واحد مسکونی تخریب گردید ولی هم چنان استوار به مقاومت خود ادامه داد و اراده رژیم عراق را در خالی کردن شهر توسط مردم و در هم کوبیدن آن را بر دل صدام گذارد و چنان مقاوم به عنوان تکیه گاه رزمندگان اسلام و نمونه‎ای از مقاومت برای کل جهان شناخته شد، تا پایان جنگ باقی ماند.

مدیر وبلاگ :محمد آذرکیش
مطالب اخیر
دزفول - رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: مردم دزفول در تمام دوران جنگ تحمیلی قدر عظمت خود را دانسته و آن را نه ارزان و بلکه گران نیز نفروختند و حسرت یک «آخ» را بر دل دشمن گذاشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا نقدی عصر امروز سه شنبه در همایش بزرگداشت چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری مردم دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهرستان اظهار کرد: ایستادگی و مقاومت مردم دزفول قهرمان زبانزد عالم است و دزفول توانسته چهارم خرداد را در تاریخ کشورمان و تاریخ آزادی خواهی ملت های به پا خاسته ماندگار کند.

دزفوول

وی افزود: مردم دزفول در تمام دوران جنگ تحمیلی قدر عظمت خود را دانستند و آن را نه ارزان و بلکه گران نیز نفروختند و زیر باران گلوله ها، توپ ها و موشک ها حسرت یک آخ را بر دل دشمن گذاشتند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور اضافه کرد: در زمان جنگ صدای سفیر گلوله و موشک و لرزه و انفجار دیوارها لالایی کودکان دزفولی بود و آوای آرامش شیرخوارگان این شهر صدای غرش هواپیماها و شکستن دیوارهای صوتی بود.

سردار نقدی با بیان داستان هایی از شجاعت و مقاومت مادران و پدران دزفولی در زمان جنگ، تصریح کرد: گفتن از حماسه های مردم دزفول پایانی ندارد و باید برای این حماسه ها، جانبازان، شهیدان و لحظه لحظه قربان قلب مادرانی که انتظار فرزند خود را می کشیدند هزاران کتاب نوشت.

وی با بیان اینکه دزفول هم در خانه حماسه آفرید و هم جبهه های جنگ را سراسر غرق حماسه کرده بود، افزود: هر یک از حماسه های مردمان دلاور دزفول نیازمند یک کتاب است.

استکبارشناسی مردم

سردار نقدی، حماسه مردم دزفول را به یک کتاب استکبار شناسی و آمریکا شناسی تشبیه کرد و گفت: حماسه های مردم دزفول به ما دشمنانی را می شناساند که در طول سال های دفاع مقدس درمقابل آن حجم عظیم حملات وحشیانه رژیم بعثی کوچکترین عکس العملی از خود نشان نداد و در برابر هزاران بمب و موشکی که روانه این شهر و کشور شد حتی یک سطر بیانیه در محکومیت این جنایات صادر نکرد.

وی ادامه داد: دشمنی که امروز اگر کوچکترین اتفاقی در یک نقطه از ایران رخ دهد نظام اسلامی را به نقض حقوق بشر متهم و بیانیه های پی در پی صادر می کند و شبکه های ماهواره ای و مجازی خود را نیز پر از حرف و شعار علیه ملت ما می کند در حالی که در مقابل آن همه کشتار، گورهای دسته جمعی و سیل خون مردمان دزفول و خوزستان در زمان جنگ هیچ یادی از حقوق بشر و ارزش جان انسان ها نکردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور همچنین با بیان اینکه مردم دزفول به خوبی خصوصیت وحشی استکبار و ضد انسانی بودن رژیم های فاسد غربی را با گوشت و پوست خود لمس کرده اند، افزود: تاریخ مردمان دزفول با شناخت، آگاهی و بصیرت نسبت به این دشمنی ها عجین شده است.

سردار سرتیپ نقدی، عنوان کتاب دیگر حماسه های دزفول را استقامت و مقاومت نامگذاری کرد و نقش بی بدیل علما و روحانیون برجسته دزفول از جمله مرحوم آیت الله قاضی  در زمان جنگ و در راستای ایستادگی خود در شهر و سفارش به ایستادن به مردم را مورد تقدیر قرار داد.

وی در ادامه، کلید رسیدن به پیشرفت و رسیدن به قله های پیروزی را عمل به مقاومت برشمرد و عنوان کرد: استقامت و مقاومت نه تنها در آخرت بلکه در این دنیا نیز پاداش دارد چرا که پیروزی در این دنیا نیازمند مقاومت در راه حق است.

سردار نقدی ادامه داد: در راستای نشان دادن اهمیت مقاومت همین بس که در قرآن نیز این واژه همراه با ایمان به خداوند آمده و صبر و استقامت در قرآن  هم طراز حق هستند که این موضوع ارزش ایستادگی و مقاومت را نشان می دهد.

وی، مجددا با بیان آیاتی از قرآن برای تبیین و اهمیت نقش مقاومت، ایستادگی را عامل پیروزی تعداد کم در مقابل تعداد زیاد دانست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: امروزه می بینیم مقاومت و ایستادگی انقلاب اسلامی و نور اسلام ناب محمدی عراق، یمن، لبنان و فلسطین را فتح کرده در حالی که رزمندگان ما برای دفاع به این کشورها اعزام نشده اند بلکه این استقامت و ایستادگی ملت ایران به ویژه دزفول قهرمان در جنگ تحمیلی و درمقابل دشمن  بود که الگویی برای آزادی خواهان این کشورها شد.

سردار نقدی، تسلیم نشدن ملت آزادی خواه ایران در برابر ابرقدرت ها، فتح اسلام و انقلاب را ناشی از مقاومت و استقامت ملت ایران عنوان کرد و گفت: امیدوار هستیم در ادامه نیز تمام نقاط کلیدی جهان را بااین استقامت و پایداری خود فتح کنیم همانطور که تاکنون نیز با صبر خود نقاط زیادی را فتح کرده ایم.

وی با بیان اینکه ایستادگی کار هر کسی نیست، گفت: در صحنه های جنگ مردمانی مثل مردمان دزفول می خواهیم که با تمام توان زیر باران موشک ها و گلوله باران ها ایستادگی کنند، بنابراین هرکسی مرد این میدان نیست همانطور که امروزه خیلی ها که تا پیش از این صحبت از مقاومت و اسلام می کردند اکنون ملت ایران را دعوت به سازش با دشمن می کنند.

سازش در مقابل دشمنان غربی یک طنز تلخ است

سردار نقدی، دعوت به سازش در مقابل آمریکا و دشمنان غربی را یک پیشنهاد غلط، غیرقابل قبول و نادرست و یک طنز تلخ برشمرد و گفت: بسیار اشتباه است که از ملتی که آن زمان در مقابل آن حملات وحشیانه تسلیم نشدند و قهرمانانه سخن ترین لحظه ها و وقایع را تحمل کردند بخواهیم اکنون به‌خاطر تحریم ها و گران شدن دلار دربرابر این دشمنان خونخوار کوتاه بیایند و سازش کنند.

وی خطاب به مردم و مسئولان دزفول گفت: امروزه جا دارد مردم و مقامات دزفول قهرمان همانطور که در دفاع مقدس درخشیدند و حماسه آفریدند امروز نیز در عرصه اطاعت از ولایت و عمل به اقتصاد مقاومتی حماسه بیافرینند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور افزود: مردم دزفول منتظر هیچکس نباشید همانگونه که در زمان جنگ نیز منتظر کمک های کسی نبودید و هم اکنون نیز تصور کنید که تنها هستید پس با تمام توان خودتان در عرصه اقتصاد مقاومتی قدم بردارید.

سردار نقدی با بیان اینکه اگر عده ای به‌جای التماس کردن به بانک های اروپایی برای به گردش درآوردن دلار از مقاومت مردم دزفول و ایستادگی آنها درس و عبرت می گرفتند تاکنون قطعا به نتایج بسیار خوبی در کشور رسیده بودیم، لازمه مقاومت را خودباوری، باور عظمت شخصیت خود و توکل به خدا برشمرد.

وی تصریح کرد: درس مقاومت مردم دزفول به تمام ملت ما این است که به خودمان اعتماد کنیم، ظرفیت های عظیم خودرا بشناسیم و به خدا توکل کنیم چرا که پیروزی در مقاومت است.

سردار نقدی، تقدیم هزاران شهید، جانباز و آزاده توسط دزفول به اسلام را حماسه و درس های فراموش ناشدنی برشمرد و گفت: از خدا می خواهیم به تمام ما ظرفیت شناخت این حماسه ها و مقاومت های دلیرانه مردم دزفول همیشه قهرمان و مقاوم و یادگیری مکتب شهدا را روزافزون کند.

به گزارش مهر، در همایش بزرگداشت روز مقاومت و پایداری مردم دزفول علاوه بر سردار نقدی، سردار شاهوارپور فرمانده سپاه خوزستان، سردار رجبی فرمانده تیپ مردم پایه حضرت مهدی (عج) و سایر مسئولان شهرستان و مردم قشرهای مختلف دزفول به ویژه خانواده شهدا و جانبازان نیز حضور داشتند.

درپایان این مراسم از هفت کتاب منتشر شده به همت مرکز فرهنگی و هنری دفاع مقدس دزفول توسط مسئولان لشگری و کشوری حاضر در مراسم رونمایی شد.

کتاب های «فاتحان شلمچه» با محتوای نگاهی به عملکرد لشکر هفت ولیعصر (عج) در عملیات بیت المقدس که منجر به آزاد سازی خرمشهر شد، کتاب «کترین عملیاتی» شامل نقش آموزه های اسلامی در پیشبرد و پیروزی در جنگ تحمیلی به کوشش سردار رئوفی نژاد فرمانده لشگر هفت ولیعصر (عج) از جمله این کتب بود.

کتاب «خرده روایت هایی از شهر آجری» شامل داستان های کوتاه از نویسندگان جوان دزفول در دوران دفاع مقدس، کتاب «خط دوم نبرد» شامل خاطرات زنان شهیده دزفولی در ۸ سال دفاع مقدس به کوشش مرضیه زرکی، کتاب «آسمان خبری دارد»  شامل خاطرات و روایت نوجوان عارف و شهید عبدالحسین خبری به کوشش گروه روایت گران شهدای دزفولی در مرکز فرهنگی و هنری دفاع مقدس این شهرستان، کتاب «کوکب هدایت» با محتوای درنگی در زندگی سردار شهید دزفولی عظیم محمدی زاده معاون عملیاتی لشکر هفت ولیعصر به کوشش حجت الاسلام احمد عابدی و «عصمت» شامل خاطراتی از شهیده دزفولی عصمت پورعنبری به کوشش سیده رقیه آذرنگ از جمله این کتاب ها بودند.

اجرای سرود توسط دانش آموزان با گویش محلی، اجرای نمایش زنده تاتر ویژه دفاع مقدس، سرودن شعر حماسی توسط فرزند شاعر حماسی مرحوم آغاسی از جمله دیگر آیتم های همایش گرامیداشت چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری مردم دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهرستان بود.

    نوع مطلب : مراسم روز دزفول، چهارم خرداد روز دزفول، 
برچسب ها : دزفول، خوزستان، ایران، چهارم خرداد، وبلاگ روز دزفول، مراسم روز دزفول، روز ملی دزفول،
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 4 خرداد 1395
پنجشنبه 14 دی 1396 01:53 ب.ظ
سه شنبه 17 مرداد 1396 02:48 ق.ظ
Thanks for a marvelous posting! I certainly enjoyed
reading it, you happen to be a great author. I will remember
to bookmark your blog and definitely will come back sometime soon. I want to encourage
continue your great work, have a nice evening!
یکشنبه 15 مرداد 1396 03:28 ب.ظ
I'm extremely pleased to uncover this page. I need to to thank you for your time for this wonderful read!!

I definitely enjoyed every part of it and i also have you saved
as a favorite to look at new things on your site.
شنبه 31 تیر 1396 07:59 ب.ظ
It's very simple to find out any matter on net as compared to books,
as I found this article at this site.
پنجشنبه 15 تیر 1396 01:46 ق.ظ
Glad to be one of the visitants on this awe inspiring website
:D.
دوشنبه 1 خرداد 1396 07:46 ق.ظ
Excellent post. I was checking continuously this blog and I am impressed!
Extremely helpful information particularly the last part :) I care for such info much.

I was looking for this certain info for a long time. Thank you and best of luck.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 05:19 ب.ظ
Hey There. I found your blog using msn. This is a very
well written article. I'll make sure to bookmark it and return to read more of your useful info.
Thanks for the post. I'll certainly comeback.
یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 03:55 ب.ظ
This excellent website definitely has all the info I wanted concerning this subject and
didn't know who to ask.
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 09:13 ب.ظ
Howdy! Quick question that's completely off topic.
Do you know how to make your site mobile friendly?
My blog looks weird when viewing from my iphone4.
I'm trying to find a template or plugin that might be able to fix this issue.
If you have any recommendations, please share.
Appreciate it!
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 02:44 ق.ظ
Yes! Finally someone writes about manicure.
جمعه 1 اردیبهشت 1396 01:44 ق.ظ
You need to take part in a contest for one of the greatest blogs on the internet.
I most certainly will highly recommend this web
site!
سه شنبه 15 فروردین 1396 09:20 ب.ظ
Hello to all, it's genuinely a pleasant for me to visit
this site, it contains helpful Information.
سه شنبه 15 فروردین 1396 11:38 ق.ظ
Hello very cool blog!! Man .. Beautiful .. Superb ..
I will bookmark your site and take the feeds also?
I'm happy to find a lot of helpful information here within the post, we want work out extra
techniques in this regard, thank you for sharing. . . .

. .
سه شنبه 15 فروردین 1396 09:18 ق.ظ
Genuinely no matter if someone doesn't be aware of
after that its up to other viewers that they will help, so
here it occurs.
سه شنبه 15 فروردین 1396 07:22 ق.ظ
I'm not sure why but this web site is loading incredibly slow
for me. Is anyone else having this problem
or is it a problem on my end? I'll check back later and
see if the problem still exists.
سه شنبه 15 فروردین 1396 04:39 ق.ظ
Greetings from Idaho! I'm bored to tears at work so I decided to browse your site on my
iphone during lunch break. I love the info you present here and can't wait to take a look
when I get home. I'm amazed at how quick your blog loaded
on my mobile .. I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, awesome blog!
سه شنبه 15 فروردین 1396 04:14 ق.ظ
Stunning story there. What occurred after? Take care!
دوشنبه 14 فروردین 1396 08:37 ق.ظ
I could not resist commenting. Perfectly written!
دوشنبه 14 فروردین 1396 05:04 ق.ظ
Great goods from you, man. I have understand your
stuff previous to and you're just extremely fantastic.
I actually like what you have acquired here, certainly like what you're
stating and the way in which you say it. You make it
enjoyable and you still care for to keep it sensible.
I cant wait to read much more from you. This is actually a wonderful
website.
یکشنبه 13 فروردین 1396 01:08 ب.ظ
Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the book in it
or something. I think that you can do with a few pics
to drive the message home a little bit, but other than that,
this is magnificent blog. An excellent read. I will definitely be back.
پنجشنبه 10 فروردین 1396 05:58 ب.ظ
Useful info. Lucky me I found your website unintentionally, and I am stunned why this coincidence didn't took
place in advance! I bookmarked it.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی